Rok budovania: Nové produkty a funkcie roku 2022

2023-01-03

Hlavné poznatky

 • Rok 2022 bol ďalším rokom inovácií a budovania ekosystému Binance.

 • V Binance veríme vo vytváranie vecí, ktoré jednoducho fungujú — jednoduché a ľahko použiteľné produkty, ktoré sa hodia do každodenného života ľudí.

 • Od budovania nových premostení medzi kryptomenami a tradičným finančným systém až po predstavenie úplne nového newsfeedu zameraného na Web3 sme sa tento rok zamerali na vytváranie skutočnej hodnoty pre našich používateľov.

Objavte najväčší vývoj v oblasti produktov a služieb Binance za posledný rok.

Tento rok pokračovali naše tímy roztrúsené po celom svete v typickom štýle Binance a vytvárali produkty zamerané na jednu tému: vás, používateľa. Od pravidelných aktualizácií používateľského prostredia aplikácie Binance – vrátane robustného agregátora krypto obsahu – až po intuitívne obchodovanie a produkty NFT, ktoré môže používať ktokoľvek, sme strávili dlhé hodiny ubezpečovaním sa, že naši používatelia budú mať najefektívnejší prístup do sveta digitálnych financií na každom vstupnom bode. Koniec koncov, skutočná hodnota a jednoduché použitie, bude základom masovej adopcie Webu3. Dúfame, že sa vám používanie našich najnovších produktov páčilo rovnako, ako sa nám páčilo ich vytváranie. 

Prípady použitia v skutočnom svete

Každý nablýskaný nový vynález, ktorý by mohol zmeniť status quo, čelí dvom otázkam: čo to je a ako ma to ovplyvňuje? Mnoho používateľov, ktorí prvýkrát preskúmavajú Web3, má problém v priestore získať pevnú oporu. Buď sú prípady použitia príliš abstraktné, v podstate vaporware, alebo existuje solídny prípad použitia skrytý pod komplikovaným používateľským rozhraním a strmou krivkou učenia. 

Z našej strany veríme v budovanie vecí, ktoré jednoducho fungujú: jednoduché, ľahko použiteľné produkty, ktoré sa hodia do každodenného života a robia presne to, čo propagujú. Tu je niekoľko najlepších produktov a služieb Web3, ktoré sme minulý rok vytvorili alebo zlepšili.

Karta Binance

Nedávno sme našu oficiálnu krypto debetnú kartu, kartu Binance , spustili na troch nových trhoch: na Ukrajine (prostredníctvom nášho utečeneckého programu), v Argentíne a v Bahrajne.

Kartu testujeme aj na troch ďalších veľkých trhoch, vrátane Brazílie, Kolumbie, ďalších krajín Rady pre spoluprácu arabských štátov Perzského zálivu a ďalších. S kartou Binance môžu používatelia míňať kryptomeny priamo zo svojej peňaženky Binance u obchodníkov s podporou Visa alebo Mastercard, v závislosti od krajiny bydliska.
S kartou Binance si môžete užiť cashback z nákupov vo výške až 8 %. V podstate môžete platiť za každodenné tovary a služby v priebehu niekoľkých sekúnd bez toho, aby ste sa museli trápiť s prevodom kryptomien na fiat.

Navyše máme prebiehajúce propagačné kampane s odmenami, ktoré sú násobiteľné s cashbackom karty. Pozrite si vstupnú stránku karty, kde nájdete najnovšie kampane.

Binance Pay

Na prelomové spustenie Binance Pay v roku 2021 sme nadviazali ďalšími prírastkami do nášho rozmanitého ekosystému obchodníkov prijímajúcich kryptomeny.

Tento rok sme do Binance Pay pridali 7 983 nových obchodníkov a partnerov a zvýšili celkový počet podporovaných kryptomien na viac ako 70. Medzi nové prírastky patria BNX, BSW a COTI, okrem iných.

Binance Pay teraz umožňuje používateľom na 70 rôznych trhoch posielať fiat pomocou ich krypto aktív. V aplikácii Binance sme pridali aj integráciu peňaženky Trust Wallet, spustili rezervačné taxi služby a vo viac ako 100 krajinách sme spustili dobíjanie mobilov pomocou kryptomien

V offilne svete sme viac ako 460 000 účastníkom tohtoročného festivalu Primavera Sound, každoročného hudobného festivalu organizovaného v Barcelone, poskytli možnosť platiť za občerstvenie v kryptomenách. 

Medzi ďalších významných partnerov a prípady použitia z tohto roku patria: 

 • Rezervácie hotelov v kryptomenách v SAE, vrátane svetoznámych hotelov JA a Palazzo Versace.

 • Nakupovanie v popredných reťazcoch supermarketov na Ukrajine (Varus) a v Bahrajne (Lulu).

 • Tankovanie na všetkých čerpacích staniciach WOG na Ukrajine.

 • Nákup virtuálnej SIM karty vo viac ako 122 destináciách s Yesim.

 • Nákup vstupeniek na podujania cez Entertix, najlepšou platformou na nákup vstupeniek v Rumunsku. 

 • Cestovanie prostredníctvom tokenizovaných leteniek pomocou TravelX v Latinskej Amerike. 

 • Odosielanie krypto darčekov a tringeltov na livestreamovej platforme poháňanej Webom3, Bolt. 

Trhovisko Binance

Nová sekcia Trhovisko v aplikácii Binance, na ktorú ste mohli naraziť posúvaním sa na domovskej stránke nahor, umožňuje používateľom nakupovať pomocou kryptomien, objavovať najnovšie ponuky Binance Pay, dopĺňať kredit mobilných telefónov a dokonca pristupovať k službám DeFi. 

S uvoľnovaním pandemických obmedzení po celom svete sme vytvorili špeciálnu cestovateľskú sekciu, ktorá pokrýva všetky základné zložky vašej ďalšej vysnívanej dovolenky alebo služobnej cesty, vrátane rezervácie hotela alebo leteniek a mnoho ďalších.

Sprístupnenie Webu3 pre všetkých

Zameranie sa na používateľa je základná hodnota, ktorá je vštepovaná každému zamestnancovi od prvého dňa jeho nástupu v Binance. Čo by chcel používateľ? Túto otázku si kladieme vždy, keď navrhujeme nový produkt alebo aktualizujeme ten existujúci. 

Tento rok sme veľkú časť nášho úsilia venovali projektom, ktoré zjednodušujú Web3 pre čo najširší okruh používateľov, a to na všetkých úrovniach krypto skúseností a technologickej vyspelosti. Našim cieľom je demystifikovať naše odvetvie a každému ho sprístupniť, produkt po produkte, či už ide o funkcie navrhnuté pre zrakovo postihnuté osoby alebo NFT partnerstvá, ktoré pozdvihujú zážitok fanúšikov pre komunity Webu3 aj mimo neho. 

Binance Feed

Správy o kryptomenách naživo, postrehy od top influencerov a viac ako 400 vzdelávacích článkov na témy súvisiace s kryptomenami a blockchainom — Binance Feed je nevyhnutnou aktualizáciou pre každého, kto má rád obsah o Webe3. Od svojho spustenia poskytuje Binance Feed bezproblémovú platformu pre viac ako 1 milión aktívnych používateľov denne a približne 1 000 tvorcov obsahu o Webe3, ktorých stále pribúda. 

Prostrednícrtvom Binance Feed sme poskytli obsah bez spamu, ktorý sa dotýka každého kúta Webu3, či už hľadáte profesionálne obchodné tipy alebo najnovšie objavy v blockchainovej technológii.

Farboslepé obchodovanie

Podľa inštitútu National Eye Institute má pribilžne 300 miliónov ľudí na svete poruchu farebného videnia. Najčastejšie formy farbosleposti majú vplyv na odtiene červenej a zelenej, ktoré sú na typickom obchodnom rozhraní dve najdôležitejšie farby. 

Aby sa sa uistili, že naše obchodné rozhranie môže používať ktokoľvek, sme predstavili novú farebnú paletu pre ľudí s deficitom farebného videnia, ktorá nahrádza tradičnú červeno/zelenú paletu prijateľnejšou modro/oranžovou paletou. 

Overenie totožnosti (poznajte svojho zákazníka / KYC)

Dokončenie procesu overenia totožnosti je dôležitým krokom pre každého používateľa, ktorý prvýkrát vstúpi do nášho ekosystému. V priebehu rokov sme neustále aktualizovali naše overovacie opatrenia, aby sme zaistili bezproblémovú skúsenosť s registráciou pre nových používateľov, ktorá je zároveň v súlade s najnovšími regulačnými požiadavkami v rôznych regiónoch. 

V deviatich nových krajinách sme naše systémy integrovali so štátnymi databázami a dôveryhodnými poskytovateľmi služieb, aby sme používateľom umožnili overiť ich totožnosť bez nahrávania dokladov. Napríklad používatelia so sídlom na Blízkom východe alebo v Latinskej Amerike majú vďaka strategickým partnerstvám, ktoré sme uzavreli s regionálnymi dodávateľmi, k dispozícii výrazne rýchlejšie overenie. 

Okrem toho sme urobili niekoľko vylepšení na zjednodušenie používateľského toku, pridali sme podporu pre 25 typov dokladov totožnosti a zaviedli hodnotenie kvality fotografií v reálnom čase, ktoré zrýchľuje tok overovania totožnosti. 

Fanúšikovský zážitok

Rok 2022 bol vzrušujúcim rokom prelínania fandenia a prelomových technológií. Rozšírili sme hranice Webu3 na celý rad subkultúr, vrátane futbalu, Formuly 1 a hudobného priemyslu. 

Vo svete futbalu sme sa spojili s jedným z najlepších hráčov všetkých čias — Cristianom Ronaldom — aby sme doručili prvý z mnohých NFT dropov.

Na pretekárskom okruhu sme spustili našu vôbec prvú spoluprácu s F1 uvedením fanúšikovského tokenu Binance ALPINE. Držitelia tokenov ALPINE majú nárok na exkluzívne výhody, ako sú hlasovacie privilégiá, stretnutia s členmi tímu a ďalšie. 

NFT Binance

Tento rok sme spravili všetko možné pre to, aby sme poskytli bezkonkurenčný zážitok na platforme NFT Binance. Naše dvere sme otvorili viac ako 600 tisíc aktívnym používateľom týždenne, uviedli sme viac ako 2,5 milióna NFT a rozbehli špičkové spolupráce s najzvučnejšími menami zo sveta športu, hudby a zábavného priemyslu. 

Keď sme v roku 2021 platformu NFT Binance spúšťali, chýbali nášmu ekosystému niektoré funkcie, ktoré sa ukázali ako dôležité pre bezproblémovú používateľskú skúsenosť. Vašu spätnú väzbu sme vypočuli a ako obvykle sme promptne zareagovali – úplne sme prerobili naše trhovisko NFT. 

Keď už hovoríme o významných vylepšeniach používateľskej skúsenosti, zberatelia na NFT Binance môžu teraz objavovať aktíva na viacerých platformách, vrátane OpenSea, získavať odmeny prostredníctvom nášho stakovacieho programu NFT Apemechanizmus odberu im poskytuje férovú šancu kúpiť vzácne a unikátne NFT. 

A hoci naša platforma bola domovom mnohých projektov veľkých mien a hviezdnych spoluprác, veríme, že príležitosti vo Webe3 by mali byť otvorené všetkým, bez ohľadu na ich skúsenosti s NFT alebo renomé. Dnes môže na NFT Binance každý overený používateľ Binance s minimálne dvoma sledovateľmi začať raziť vlastné výtvory. Od aktualizácie razby sme nechali vyraziť približne stotisíc NFT, ktoré v objeme vygenerovali viac ako 40 miliónov USDT. 

Toto je len niekoľko zaujímavostí z mnohých vylepšení, ktoré sme tento rok implementovali na NFT Binance. Pre úplný rozpis si môžete prečítať našu koncoročnú rekapituláciu.

Ďalšie a lepšie spôsoby, ako zarábať

Budovanie úžasného obchodnej skúsenosti nie je jediná vec, ktorú v Binance robíme: ponúkame tiež rozsiahlu sadu produktov generujúcich príjem, od vkladov až po sporenie. Tento rok sme podnikli kroky na zjednodušenie niektorých z našich najobľúbenejších produktov. Binance Earn, flexibilné a uzamknuté sporenie sme zbalili do jedného produktu a predstavili sme program krypto cashback. 

Zarábajte nakupovaním

Náš program krypto cashback, Zarábajte nakupovaním, je spustený a zúčastňuje sa ho viac ako 150 obchodníkov, ktorí stále pribúdajú. Používatelia Binance môžu získať cashback vo výške až 5 % BUSD priamo do svojej peňaženky, keď nakupujú u zúčastnených obchodníkov prostredníctvom akéhokoľvek preferovaného spôsobu platby. A čo viac, používatelia karty Binance si môžu užívať cashback BUSD vo výške až 8 %

Simple Earn

Flexibilné úspory, uzamknuté úspory a uzamknuté stakovanie sme spojili na jednu platformu s názvom Simple Earn. Používatelia môžu vkladať a získavať odmeny z ktoréhokoľvek z 339 podporovaných tokenov (k decembru 2022) za flexibilných alebo uzamknutých podmienok.

Investovanie a obchodovanie

Aj keď sa Binance preslávila ako oveľa viac než len kryptoburza, naďalej sme sa zaviazali zlepšovať obchodnú skúsenosť našich používateľov. Z jednoduchého, holého pôvodného rozhrania z roku 2017 sa ovládací panel Binance vyvinul na jedno z najpokročilejších maloobchodných obchodných rozhraní v kryptomenách a pravdepodobne aj v celom finančnom sektore.

Ak však nieste zarytým fanúšikom Binance, existujú obchodné funkcie, ktoré ste tento rok pravdepodobne prehliadli. Nájdite si chvíľku na objavovanie niektorých z našich nových nástrojov a zistite, čo ste premeškali. 

Binance Futures

Binance Futures, služba, ktorá je dostupná len vo vybraných regiónoch, prišla tento rok s množstvom noviniek.

Obchodníci teraz môžu napríklad použiť USDT na obchodovanie s kontraktmi opcií európskeho typu pre BTC, ETH a BNB. Pre vysokofrekvenčných obchodníkov sme tiež znížili latenciu spustením nášho programu portfólia marže, ktorý konsoliduje maržové zostatky USDⓈ-M Futures, COIN-M Futures a maržových účtov. 

Začiatočníci, ktorí chcú otestovať prostredie, by mali zvážiť použitie novej simulačnej platformy pre modelové obchodovanie. Ide o testovacie prostredie, ktoré vám umožňuje precvičiť si obchodovanie s kryptomenami v reálnom čase a robiť toľko chýb, koľko potrebujete, bez toho, aby ste riskovali akýkoľvek svoj kapitál. Pre skúsených používateľov sme pridali štyri nové, používateľsky prívetivé nástroje, ktoré sú obľúbené u profesionálov, vrátane obchodovania na mriežke, časovo váženej priemernej ceny (TWAP), pokročilých TP/SL a režimu viacerých aktív.

Automatické investovanie

Automatické investovanie, spustené v roku 2021, je aj naďalej jedným z našich najobľúbenejších investičných produktov, najmä pre používateľov, ktorí majú vyššiu averziu voči riziku a na budovanie svojej krypto držby uprednostňujú prístup priemerovania dolárových nákladov (DCA). Tento rok sme spustili tri kľúčové aktualizácie automatického investovania: 

 • Plány prepojené s indexom: sledujú a automaticky investujú do top 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

 • Portfóliové plány: budujú multi-kryptomenové portfóliá, ktoré prinášajú výnosy a vyhovujú vašej averzii voči riziku.

 • Hodinový opakujúci sa cyklus: spresnite svoje opakujúce sa krypto nákupy s novými časovými rámcami, vrátane jedno, štyri, osem až dvanásť hodinových cyklov.

Dvojité investovanie

Dvojité investovanie je produkt, ktorý existuje od roku 2020 a v priebehu rokov sme ho neustále aktualizovali o ďalšie funkcie a uvedené tokeny. Tento rok sme priadli podporu pre 12 nových altcoinov (BNB, XRP, SOL, MATIC, ADA, DOT, BCH, AVAX, FTM, ALGO, ATOM, NEAR). Pre menej skúsených maloobchodných používateľov sme spustili režim pre začiatočníkov, ktorý kladie dôraz na vzdelávanie a obsahuje podrobného sprievodcu. 

Tí, ktorí už dvojité investovanie využívajú často, možno poznajú novú funkciu automatického zloženia, ktorá vám umožňuje automaticky znova odberať pozície vždy, keď sa dosiahne cieľová cena. 

Výhľady

V Binance máme jednoduché motto: vytvárajte produkty, ktoré chce používateľ. Toto je jedna zo základných zložiek nášho tajomstva úspechu, ktoré nám pomohlo stať sa najväčším svetovým krypto ekosystémom. Precízne pristupujeme ku každému aspektu používateľskej skúsenosti — aj jednoduchým vylepšeniam, ako je pridanie novej farebnej palety. 

V roku 2023 budeme pokračovať v tom, čo sme robili vždy, či už vládne krypto zima, medvedí trh alebo rekordné výkony: budeme usilovne budovať. Aj v tejto chvíli, počas sviatkov, zapálení členovia nášho tímu tvrdo pracujú na zaujímavých nových funkciách. 

Sledujte naše oznámenia o najnovších aktualizáciách v ekosystéme Binance!

Pre viac informácií si prečítajte nasledovné:

(Blog) List od nášho riaditeľa: Rok 2022, rok odolnosti

(Blog) Spätný pohľad na udalosti roku 2022: Oslavujte spolu s Binance

(Blog) Rok dodržiavania predpisov a transparentnosti

(Blog) Svetlé body krypto v roku 2022