Binance Square
LIVE
LIVE
KriptoUzman
--50 views
Traducir
Hong Kong Para Bankası (HKMA) CEO'su Eddie Yue, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projesi olan mBridge'in yakında önemli bir genişleme görebileceğini belirtti. Yue, Şanghay'da yaptığı konuşmada projenin planlarını anlattı. Yue, mBridge'in daha hızlı, daha ucuz ve daha şeffaf sınır ötesi ödemeler sağladığını belirtti. 2021'de başlatılan proje, HKMA, Çin, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri merkez bankaları, bu bölgelerden ticari bankalar ve Uluslararası Ödemeler Bankası İnovasyon Merkezi (BISIH) ile birlikte gerçekleştirildi. Şimdi mBridge genişleyecek ve ticarileştirilecek. Yue şunları söyledi: "Daha fazla merkez bankasının bu açık platforma katılmasını bekliyoruz. Ve çok yakında, mBridge'in kademeli ticarileşmesine zemin hazırlamak amacıyla minimum geçerli bir ürün başlatacağız." Projeyle ilgili merkez bankası yetkilileri, bir merkez bankasının kendi CBDC'sine sahip olması gerekmediğini belirtti. Mevcut katılımcıların hepsi CBDC'leri pilot projeler aşamasında. Şu anda sadece Bahamalar, Jamaika ve Nijerya CBDC'leri başlatmıştır. mBridge'in ilerlemesi, ABD Kongresi tarafından da fark edildi. Temsilci Tom Emmer'in CBDC Anti-İzleme Devlet Yasası'nın 20 Eylül'deki düzenlemesinde, Finansal Hizmetler Komitesi'nin üyesi Maxine Waters, projenin ekonomik yaptırımlardan kaçmak için kullanılabilir olduğunu belirtti. Çin'in katıldığı tek uluslararası CBDC projesi olan mBridge, dünyanın en büyük CBDC pilotudur. Çin Halk Bankası, dijital yuanın benimsenmesini artırmak için uluslararası şirketler ve ticari bankalarla anlaşmalar yapmıştır. Böylece, BNP Paribas China ve DBS Bank China, 2023'te kurumsal müşterilerine dijital yuan entegrasyonlarını sunmuştur.

Hong Kong Para Bankası (HKMA) CEO'su Eddie Yue, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projesi olan mBridge'in yakında önemli bir genişleme görebileceğini belirtti. Yue, Şanghay'da yaptığı konuşmada projenin planlarını anlattı.

Yue, mBridge'in daha hızlı, daha ucuz ve daha şeffaf sınır ötesi ödemeler sağladığını belirtti. 2021'de başlatılan proje, HKMA, Çin, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri merkez bankaları, bu bölgelerden ticari bankalar ve Uluslararası Ödemeler Bankası İnovasyon Merkezi (BISIH) ile birlikte gerçekleştirildi.

Şimdi mBridge genişleyecek ve ticarileştirilecek. Yue şunları söyledi: "Daha fazla merkez bankasının bu açık platforma katılmasını bekliyoruz. Ve çok yakında, mBridge'in kademeli ticarileşmesine zemin hazırlamak amacıyla minimum geçerli bir ürün başlatacağız."

Projeyle ilgili merkez bankası yetkilileri, bir merkez bankasının kendi CBDC'sine sahip olması gerekmediğini belirtti. Mevcut katılımcıların hepsi CBDC'leri pilot projeler aşamasında. Şu anda sadece Bahamalar, Jamaika ve Nijerya CBDC'leri başlatmıştır.

mBridge'in ilerlemesi, ABD Kongresi tarafından da fark edildi. Temsilci Tom Emmer'in CBDC Anti-İzleme Devlet Yasası'nın 20 Eylül'deki düzenlemesinde, Finansal Hizmetler Komitesi'nin üyesi Maxine Waters, projenin ekonomik yaptırımlardan kaçmak için kullanılabilir olduğunu belirtti.

Çin'in katıldığı tek uluslararası CBDC projesi olan mBridge, dünyanın en büyük CBDC pilotudur. Çin Halk Bankası, dijital yuanın benimsenmesini artırmak için uluslararası şirketler ve ticari bankalarla anlaşmalar yapmıştır. Böylece, BNP Paribas China ve DBS Bank China, 2023'te kurumsal müşterilerine dijital yuan entegrasyonlarını sunmuştur.

Aviso legal: Contiene opiniones de terceros. No supone asesoramiento financiero. Consultar Términos y condiciones.
0
Creador relevante
LIVE
@Square-Creator-4d9133543

Descubre más contenidos del creador

Nijerya hükümeti, gözaltından kaçan Binance yöneticisi Nadeem Arjarwalla'nın izini Kenya'ya kadar sürdü ve şu anda iade adımları atıyor. Arjarwalla'nın Kenya'ya vardığında saklandığı, ancak kapağının açığa çıktığı bildirildi. Bu, Nijerya'nın Binance yöneticisini iade etmeye çalıştığı bir başka bölümü açabilir. Nijerya hükümeti şimdi Arjarwalla'yı suçlamalarla yüzleşmek üzere ülkeye getirmek için Interpol ve Kenya Polisi gibi uluslararası güvenlik ajanslarıyla işbirliği yapıyor. Binance yöneticisi Anjarwalla, Nijerya'ya borsanın ülkenin fiat para birimi naira üzerinde manipülasyon yaptığı iddialarının ardından Şubat ayında geldi. Anjarwalla, Binance'in düzenleyici sorunları üzerine Nijerya hükümetiyle yapılan bir toplantının ardından başka bir Binance yöneticisiyle birlikte gözaltına alındı. Anjarwalla'nın, Nijerya makamlarının elinde olan İngiliz pasaportuyla nasıl uluslararası bir uçuşa binebildiği belirsiz. Binance yöneticisi, bir Kenya pasaportuyla Nijerya'dan kaçtı ve yetkililer şimdi Anjarwalla'nın gözaltındayken başka seyahat belgeleri olmadan pasaportu nasıl edindiğini belirlemeye çalışıyor. Binance, 5 Mart'ta tüm naira işlemlerini durdurmayı planladığını duyurdu, bu da etkin bir şekilde Nijerya kullanıcıları için piyasadan çıkma anlamına geliyor. Binance ayrıca, Binance'in peer-to-peer platformunun Şubat sonunda tüm NGN işlem çiftlerini kaldırdığını belirtti. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıya bırakın ve tartışmaya katılın.
--
Son 24 saatte Solana (SOL) açık faiz (OI) ve fiyatı genel kripto para piyasasındaki düşüşü yansıtarak düştü. Ancak, yatırımcılar bunu "iyi bir fırsat" olarak görüyorlar. 14 Nisan'da Solana'nın OI'si, CoinGlass verilerine göre bir önceki güne göre yaklaşık %21 düşüşle 1.62 milyar dolar seviyesindeydi. OI, tüm borsalardaki tüm açık veya çözülmemiş Solana vadeli işlem sözleşmelerinin toplam değerini ölçer. Yayın sırasında, Solana'nın fiyatı CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %11 düşüşle 136.54 dolar. Son 10 kripto para birimi de benzer bir düşüş yaşadı, XRP (XRP) son 24 saatte %12.12 ile en büyük düşüşü yaşadı. Dogecoin (DOGE) %10.86'lık bir düşüşle yakından takip ederken, Cardano (ADA) %10.20 ile biraz geride kaldı. Bu düşüşün zamanlaması belirsiz olsa da, yatırımcılar genel altcoin piyasası için oldukça olumlu bir görünüm sürdürüyorlar. Piyasa genelindeki fiyat düşüşü, önde gelen yatırımcı GCR Classic'in bir yıldan fazla bir süre sonra X hakkında sessizliğini bozmasını ve 14 Nisan'da 273.500 takipçisine mevcut anın "yüksek ikna edici tokenlara ölçeklendirme için iyi bir fırsat" sunduğunu tavsiye etmesini sağladı. Bu, Solana'nın ağıyla ilgili son zamanlarda bildirilen birden fazla sorunun ardından geliyor. 9 Nisan'da Cointelegraph, Solana blockchain'deki aralıklı tıkanıklığın birkaç kripto projesinin lansmanlarını ertelemesine neden olduğunu bildirdi. Solana geliştiricileri, 15 Nisan'a kadar bir düzeltme üzerinde çalıştıklarını söylüyorlar. Solana blockchain'inin kullanıcıları, ağ tıkanıklığı ve işlem hataları konusunda artan sorunları birkaç hafta boyunca bildirdi. Yeni projeler, özellikle token lansmanları planlayanlar, teknik zorluklar çözülene kadar beklemeye karar verdiler. Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerileri içermemektedir. Her yatırım ve işlem hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır. #Solana #KriptoPara #Blockchain Yorumlarınızı bekliyoruz: Sizce Solana'nın düşüşü bir fırsat mı, yoksa daha fazla düşüş mü beklemeliyiz?
--

Artículos en tendencia

Ver más
Mapa del sitio
Cookie Preferences
Términos y condiciones de la plataforma