Kripto para sektöründe genellikle hafta sonları yatay bir trend görülse de, bugün bu durum değişiyor gibi gözüküyor. Son dakikalarda kripto sektöründe aniden yükselişler yaşanmaya başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son yükselişleriyle birlikte 39 bin doların üzerine çıkarken, lider altcoin Ethereum (ETH) ise 2.150 dolar direncini aştı. Artışlarla birlikte Bitcoin, Binance vadeli piyasada 39.900 doları gördü, Ethereum ise Binance vadeli piyasada 2.199 dolar seviyesine ulaştı.

Bitcoin, Binance spot piyasada ise 39.700 dolara yükseldi. Lider altcoin ETH, Binance spot piyasada ise 2.185 doları gördü.

Dikkat çeken bir nokta olarak, Binance vadeli piyasada ulaşılan değerlerin spot piyasaya göre biraz daha yüksek olması görülüyor.

Bitcoin ve ETH'nin Binance vadeli piyasadaki son görünümü ile ilgili detaylar için CoinGlass'ın başarılı bir veri sağlayıcısı olduğu ve son yaşanan yükselişlerle birlikte son bir saat içinde toplamda 51 milyon dolarlık short, 5 milyon dolarlık long pozisyonun likit edildiği belirtiliyor.

Bu ani hareketlerin hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle toplam likidasyon miktarının 110 milyon dolar civarında olduğu gözlemleniyor.

#BitcoinDunyamiz

BU ARADA KARDEŞLERİM LÜTFEN BEĞENİLERİNİZİ EKSİK ETMEYİN. HER PAYLAŞIM SİZİN İÇİN. O YÜZDEN DESTEKLERİNİZİ ESİRGEMEYİN. HALA TAKİP ETMEYEN VARSADA TAKİPLERİNİZİ UNUTMAYINIZ. SAYGILARIMLA.