Cumpărați cripto
Plătiți cu
Piețe
Tranzacționați
Instrumente derivate
Câștigați
NFT
Institutional
Flux

Analiza anului 2022 privind Binance NFT și ce ne așteaptă în 2023

2023-01-23

Idei principale

  • De la o gamă largă de funcții noi și inovatoare de pe platforma noastră până la parteneriate interesante de top, Binance NFT a devenit una dintre cele mai populare piețe NFT din lume în decurs de un an. 

  • Pe măsură ce continuăm cu următorul capitol, comunitatea Binance NFT poate aștepta cu nerăbdare funcții mai inovatoare și colaborări interesante.

A fost un an incredibil de plin de evenimente pentru Binance NFT, așa că haideți să facem un drum imaginar în trecut și să sărbătorim împreună cele mai mărețe repere din 2022.

În ultimul an, am continuat să ascultăm feedback-ul comunității și am lucrat neobosit pentru a îmbunătăți platforma noastră pentru a face experiența NFT mai fluidă. Acum, suntem mândri să împărtășim cele mai mari realizări ale noastre din 2022, pe care le-am obținut datorită sprijinului dvs. continuu. 

Destinația pentru toate lucrurile NFT 

De la lansarea noastră în iunie 2021, am devenit rapid una dintre cele mai populare piețe din spațiul NFT. Pe lângă includerea a peste 600.000 de utilizatori săptămânali activi pe parcursul unui an, Binance NFT a sprijinit, de asemenea, crearea și listarea a peste 2,5 milioane de NFT într-o gamă largă de categorii, cum ar fi artă, obiecte de colecție, jocuri, sport, divertisment și moda de lux. 

Fiind o piață populară pentru traderii NFT, am adus, de asemenea, peste 370.000 de traderi noi NFT în 2022, crescând numărul de traderi activi de peste 2,5 ori și volumul de tranzacționare de 3,5 ori față de anul trecut.

O piață Binance NFT îmbunătățită

În calitate de piață NFT axată pe comunitate, am implementat în mod regulat noi caracteristici ca răspuns la feedback-ul utilizatorilor. Pentru a adera la viziunea noastră pe termen lung pentru un ecosistem NFT mai robust și mai accesibil, am decis să renovăm piața noastră NFT. 

Această modernizare permite utilizatorilor să acceseze o gamă mai largă de active NFT și stabilește o experiență de utilizator mai fluidă pentru toți cei care doresc să exploreze NFT-uri de pe mai multe piețe NFT și blockchain. Piața îmbunătățită include NFT-uri de pe OpenSea și NFT-uri listate pe Piața Binance NFT. Această actualizare majoră este o etapă interesantă în călătoria noastră de a construi o platformă de tranzacționare NFT mai ușor de utilizat și mai cuprinzătoare pentru comunitatea globală NFT.

La Binance NFT, căutăm să ne asigurăm că toată lumea poate participa la mișcarea Web3, indiferent de experiența sau cunoștințele lor, de unde și funcția noastră de Creare NFT. Au fost create aproape 100.000 de NFT și s-au generat peste 40 de milioane USDT în volum de tranzacționare de când am pus la dispoziție funcția de creare pentru toți utilizatorii verificați. 

De asemenea, am lansat programul nostru Ape NFT Staking, prin care deținătorii de NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) și Mutant Ape Yacht Club (MAYC) își pot depune și folosi în staking NFT-urile pentru a câștiga recompense zilnice ApeCoin (APE). 

O experiență îmbunătățită de cumpărare și plată

Pentru a îmbunătăți și mai mult experiența NFT a utilizatorilor și eficiența tranzacțiilor, am integrat Binance Pay ca metodă de plată pe Piața Binance NFT. Acest lucru le permite utilizatorilor cripto din ecosistemul Binance să cumpere convenabil NFT-uri cu preț fix și Mystery Boxes pe piața secundară. 

Am introdus de asemenea și funcții de plată ușor de utilizat, inclusiv Limita de achiziție fără parolă (per tranzacție) și PIN de plată, pentru a oferi utilizatorilor o experiență de plată mai sigură și mai convenabilă. 

De asemenea, utilizatorii pot cumpăra NFT-uri de pe platforme terțe direct prin Binance NFT și pot compara analize detaliate despre istoricul activității și clasamentele noastre, precum și să folosească opțiunea de cumpărare rapidă pentru a achiziționa imediat NFT-uri. 

În plus, am implementat caracteristica Mecanism de abonament la începutul anului pentru a ne asigura că utilizatorii au șanse egale de a cumpăra NFT-urile lor preferate din cele mai recente lansări. 

Binance NFT Mini App 

În calitate de piață NFT condusă de comunitate, am optimizat și am adăugat în mod regulat noi caracteristici ca răspuns la feedback-ul utilizatorilor. Pentru cei care preferă să folosească dispozitive mobile în locul computerelor, am lansat funcția Binance NFT Mini App, o versiune adaptată pentru dispozitive mobile a site-ului web Binance NFT. Cu un design intuitiv, utilizatorii pot accesa fără probleme produsele și serviciile Binance NFT în cadrul aplicației Binance.

Mystery Boxes și NFT-uri POAP

În 2022, vânzările noastre privind Mystery Box au ajuns la peste 90 de milioane USD în volum de tranzacționare. Pentru a face ofertele noastre Mystery Box cât mai interesante, ne-am lansat propriile colecții pentru festivaluri culturale și alte ocazii speciale, pentru a satisface nevoile unei game mai largi de comunități. Unele Mystery Boxes în ediție limitată includ colecția Roaring Tiger și colecția Egg-citing Easter Extravaganza

Pentru a face ocaziile speciale și mai atrăgătoare, am lansat primul nostru NFT Proof of Attendance Protocol (POAP) la Binance Blockchain Week 2022! Participanții la fața locului au putut revendica fiecare un Mystery Box POAP NFT ca amintire specială care a servit drept dovadă verificabilă a prezenței la eveniment. După aceasta, am continuat să îmbinăm NFT-urile POAP cu multe alte evenimente legate de Binance, cum ar fi Festivalul Primavera Sound 2022 din Barcelona. 

Centrul pentru jocuri și jucători NFT

Începând cu octombrie 2022, lansările noastre IGO (Initial Game Offering) au atins peste 1 miliard USD în volumul total de tranzacționare. Am colaborat, de asemenea, cu peste 100 de proiecte de jocuri și am listat NFT-uri pentru jocuri în valoare de peste 3 milioane USD, inclusiv instrumente în joc, power-ups și obiecte de colecție.

Colaborări NFT de top 

Anul trecut a fost plin de colaborări interesante, inclusiv lansări NFT cu fotbalistul legendar Cristiano Ronaldo, brandul de ceasuri de lux de renume mondial Franck Muller și serviciul poștal francez La Poste. De asemenea, am lansat o colecție premium NFT cu unul dintre cele mai populare jocuri mobile multiplayer din lume, Mobile Legends.

În plus, am lucrat cu muzicieni și sportivi pentru a aduce interacțiunea cu fanii și produsele la următorul nivel. Unele dintre colaborările noastre includ artistul premiat The Weeknd, DJ-ul de top Alan Walker și boxerii profesioniști, Mike Tyson și Muhammad Ali.

Gestionați colecția NFT a visurilor dvs. Începeți să explorați Piața Binance astăzi.

Educația utilizatorilor pentru a încuraja adoptarea NFT

În calitate de lideri ai industriei, suntem, de asemenea, responsabili pentru educarea utilizatorilor și creșterea ecosistemului într-un mod sănătos și durabil. În 2022, am lansat 60 de articole educaționale de blog și 15 articole ale Academiei Binance în peste 10 limbi. Articolele acoperă un spectru de subiecte, inclusiv jocurile NFT, sfaturi de siguranță, avatare Web3 și ghiduri pentru începători cu privire la fundamentele NFT.

Viziunea Binance NFT pentru 2023 

Binance NFT a fost creat pentru comunitate și tot ceea ce facem continuă să fie condus de comunitate. În mare parte, datorită sprijinului comunității noastre, putem realiza ceea ce avem astăzi. 

În 2023, Binance NFT se angajează să-și extindă în continuare ecosistemul NFT, să-și îmbunătățească infrastructura și să ofere comunității noastre o experiență NFT și mai ușor de utilizat. Pe măsură ce ne pregătim să intrăm în Anul Nou și să luăm hotărâri pentru 2023, să așteptăm cu nerăbdare lucruri noi și interesante în anul care urmează!

Descoperiți lumea vibrantă a NFT-urilor

Doriți să fiți la curent cu cele mai recente știri și promoții ale Binance NFT, cum ar fi viitoarele noastre IGO și lansările exclusive Mystery Box? Urmăriți-ne pe Twitter și Telegram

Citiți următoarele articole utile pentru mai multe informații:

Declinarea responsabilității: tranzacționarea NFT-urilor nu este reglementată și este supusă unui risc de piață ridicat. Tranzacționați cu prudență. Este posibil să nu vă puteți recupera pierderile. Înțelegeți și acceptați că accesarea și participarea dvs. la această activitate sunt pe propriul risc. Piața Binance NFT nu oferă niciun sfat sau recomandări cu privire la NFT-urile dvs.