Cumpărați cripto
Plătiți cu
Piețe
Tranzacționați
Instrumente derivate
Câștigați
NFT
Institutional
Flux
Cancel

Evenimente din 2022: petreceți ca un Binancian

2023-01-25

Idei principale

  • 2022 a fost un an extraordinar pentru evenimentele live și întâlnirile Binance față în față.

  • De la evenimentul nostru dedicat celei de a cincea aniversării cu o notă pariziană, până la două Binance Blockchain Weeks, Web Summit și multe altele, Binance s-a asigurat că este în centrul atenției în întreaga lume.

  • 2023 va fi, de asemenea, un an mare pentru ieșirile Binance, așa că asigurați-vă că rămâneți la curent cu calendarul nostru de evenimente.

Nimic nu se compară cu a întâlni un utilizator Binance în persoană și, anul acesta, am adus petrecerea în mai multe țări ca niciodată.

Nu există nicio îndoială: lumea cripto este una digitală. Dar asta nu înseamnă că trebuie să stăm toată ziua în spatele ecranelor noastre. Dacă ați simțit nevoia să ieșiți și să vă cunoașteți colegii utilizatori Binance, 2022 a fost într-adevăr anul dvs. Pentru aceia dintre dvs. care probabil nu au avut șansa de a ni se alătura personal sau live, nu vă temeți. Suntem aici pentru a recapitula cele mai bune evenimente din 2022. Dacă vă place ceea ce vedeți, asigurați-vă că vă alăturați distracției anul viitor. Cu evenimente frecvente pe tot globul, există întotdeauna ceva la care să participați sau să vedeți pe Binance Live.

Binance Blockchain Week Dubai

În luna martie a anului trecut, mii de BUIDLeri, utilizatori Binance și entuziaști cripto s-au întâlnit în Dubai World Trade Centre pentru trei zile de programare blockchain de clasă mondială. Contextul acestui lucru a fost critic, deoarece 2021 a cunoscut o creștere masivă a inovației bazate pe blockchain și a atenției mass-media.

Cu scena pregătită pentru industria blockchain, am folosit conferința pentru a explora și înțelege cum s-ar potrivi toate piesele. A existat ceva pentru toată lumea, deoarece conferința a acoperit trei domenii majore: creșterea ecosistemului cripto (totul legat de adoptare, construirea industriei și siguranța utilizatorilor); navigarea în lumea NFT, GameFi și metaverse; stăpânirea elementelor esențiale ale investițiilor și tranzacționării cripto.

Dar nu a fost vorba doar despre lărgirea minții și împărtășirea cunoștințelor. Cu o mulțime de evenimente secundare, petreceri și o super întâlnire a comunității, ne-am bucurat împreună de soarele din Dubai și ne-am delectat în atmosfera celui mai mare eveniment Binance din 2022 (la acea vreme!).

Binance Blockchain Week Paris

După o zi caniculară în Dubai, știam că trebuie să facem asta din nou. Astfel, la șase luni după serata noastră din Emiratele Arabe Unite, a urmat Binance Blockchain Week din septembrie la Paris. Cu Orașul luminilor ca fundal, ne-am uitat din nou la ceea ce motiva lumea blockchain să funcționeze așa cum o face, alături de câțiva vorbitori și câtva vedete fantastice.

Am ales temele modei și mass-media, specifice Parisului, și le-am explorat cu experți în domeniu. Maria Sharapova, fosta ​​jucătoare de tenis numărul 1 din lume sau Panos A. Panay, președintele Recording Academy, fac parte din lista noastră de invitați prestigioși din lumea mass-media și blockchain.

Primavera Sound în Spania și Portugalia

Binance și-a făcut literalmente auzită prezența anul trecut cu propria sa scenă la Primavera Sound. Petrecerea nu s-a oprit pe parcursul a două weekenduri de plăți cripto, lansări NFT, premii, băuturi și POAP-uri în două locații din Barcelona și Portugalia.

Peste 5.000 de participanți au experimentat direct NFT-urile între 2 și 12 iunie în cele două case Binance din Porto și Barcelona. Peste 35 BNB în premii au fost, de asemenea, distribuiți, împreună cu 5.000 de băuturi pentru deținătorii noștri de NFT POAP. De asemenea, am fost incredibil de mândri să oferim câteva beneficii reale și tangibile cu NFT-urile noastre. 

Participanții la Primavera Sound atât din 2021, cât și din 2022 ar putea revendica NFT-uri, oferind deținătorului un bilet gratuit și complet la Primavera Sound 2023. Ce ziceți de un astfel de bonus Binance?

Web Summit 2022

Binance s-a întors din nou în Portugalia pentru Web Summit-ul din noiembrie de la Lisabona, unul dintre cele mai mari evenimente din lume dedicate tehnologiei. Pe lângă lansarea primului NFT al conferinței (cu peste 7.600 de articole revendicate), Binance a desfășurat și propriile activități de găzduire și cadouri.

Participanții au avut două șanse să îl asculte în persoană pe CZ, inclusiv o discuție amicală de deschidere și o conversație la întâlnirea comunității noastre. Pentru cei cărora le-a fost și un pic foame, a fost la îndemână camionul Binance cu mâncare. Vizitatorii puteau cere o cafea gratuită și un pastel de nata în timp ce camionul Binance se plimba prin mai multe locații din Lisabona. Ce ziceți de o astfel de street food?

Pentru Binance, împărtășirea visului, viziunii și obiectivului nostru în cadrul uneia dintre cele mai importante întâlniri tech din lume a fost incredibil de importantă. Ne bucurăm întotdeauna când ne întâlnim cu colegii utilizatori Binance și a fost frumos să primim alții în grup prin activitățile noastre la fața locului din Lisabona.

Cea de-a cincea aniversare Binance

2022 a fost un an special pentru Binance, deoarece și-a sărbătorit a cincea aniversare în iulie. După ce a obținut aprobarea de reglementare în Franța în mai, Paris a fost locul perfect pentru a sărbători cei cinci ani de inovație în spațiul blockchain. Știți ce se spune: Parisul este întotdeauna o idee bună.

Evenimentul comunitar de o zi, în persoană, a avut loc în pitorescul Parc Floral de Paris și s-a concentrat pe lucrurile care fac Binance grozav. Angajații, Angels și utilizatorii Binance au fost cu toții reprezentați într-o serie de discuții și activități care, desigur, s-au încheiat cu momentul tăierii tortului de ziua Binance și câteva băuturi de sărbătoare.

Evenimentele din 2023 sunt chiar după colț

Dacă ceea ce ați citit și văzut v-a făcut să aveți chef pentru o întâlnire cu utilizatorii Binance, 2023 este, de asemenea, setat să fie plin de evenimente mari și mici (împreună cu tot ce se află între ele!). În afară de adunările noastre emblematice, vom găzdui și întâlniri locale în întreaga lume pentru comunitatea noastră.

Mottoul pentru 2023? Nu există nicio petrecere ca o petrecere Binance.

Pentru a vă asigura că nu ratați evenimentele de anul viitor, fiți cu ochii pe anunțurile noastre!