• Londra Menkul Kıymetler Borsası,

    #Bitcoin
    hizmetleri sunmaya başlayacak.

  • LSEG, Bitcoin hizmetleri için GFO-X ile güçlerini birleştirdi.

  • LCH SA, DigitalAssetClear’ı tanıtmaya hazırlanıyor.

Londra’nın menkul kıymetler borsası Bitcoin ürünlerini piyasaya sürmek için hazırlıklara başladı. Bunun yanı sıra yan kuruluş olan LCH SA, DigitalAssetClear girişimini tanıtacak.

LSEG,
#Bitcoin
Ürünlerini Sunmaya Hazırlanıyor!

Bitcoin fiyatı 30 bin dolar üzerinde işlem görmeye devam ederken, Londra Menkul Kıymetler Borsası Grubu’nun (LSEG) yönetimi Bitcoin vadeli işlemlerini ve opsiyonlarını arzına dahil etmeye karar verdi.

LSEG, İngiltere’nin

#Bitcoin
endeks vadeli işlemlerinde ve opsiyon türevlerinde ilk düzenlenmiş ticaret ve takasını sunmak için kripto para birimi türevlerine odaklanan kurumsal düzeyde dijital ticaret merkezi Global Vadeli İşlemler ve Opsiyonlar (GFO-X) ile güçlerini birleştirdi.

Açıklamaya göre:

“GFO-X, zaman içinde 7/24 ticareti küresel düzenlenmiş dijital varlık piyasalarına sunma hedefiyle, geleneksel bir pazar yapısı içinde yeni teknolojilerden verimlilik elde etmek için ilk adımları atıyor.”

Birleşik Krallık’taki kripto pazarına ilişkin hala resmi bir düzenleme olmadığı göz önüne alındığında, LCEG’nin Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından lisanslanan GFO-X ile ortaklığı, dijital varlık türevleri ekosistemine güven katmayı ve kriptoları bir araya getirmeyi amaçlıyor.