Binance Square
LIVE
LIVE
KriptoHüsrev
--5.2k views
Translate
🚨 Bitrace analizine göre, son 24 ayda OTC işlemleri yapan Tron adreslerine 3,439 milyar USDT 'tehlikede' olarak aktarıldı. 🔍 Bu adresler, merkezi ticaret platformları, uyumlu kripto para kabul platformları ve büyük para aklama kurumlarıyla bağlantılı adresleri içermiyor. - Bitrace, anonimliğin yüksek olduğu OTC pazarlarının riskli kripto fonların daha yüksek oranını çektiğini gösteriyor. - Kripto para yatırımcıları, adres fonlarının kirlenmesini önlemek için uyumlu ve lisanslı platformlar seçmeye dikkat etmelidir.

🚨 Bitrace analizine göre, son 24 ayda OTC işlemleri yapan Tron adreslerine 3,439 milyar USDT 'tehlikede' olarak aktarıldı.

🔍 Bu adresler, merkezi ticaret platformları, uyumlu kripto para kabul platformları ve büyük para aklama kurumlarıyla bağlantılı adresleri içermiyor.

- Bitrace, anonimliğin yüksek olduğu OTC pazarlarının riskli kripto fonların daha yüksek oranını çektiğini gösteriyor.

- Kripto para yatırımcıları, adres fonlarının kirlenmesini önlemek için uyumlu ve lisanslı platformlar seçmeye dikkat etmelidir.

Disclaimer: Includes third-party opinions. No financial advice. See T&Cs.
0
Relevant Creator
LIVE
@Square-Creator-4f1159207

Explore More From Creator

--
2023 yılında Bitcoin girişimlerine yönelik fonlama dört kat arttı, Trammell Venture Partners (TVP) tarafından yapılan yeni bir rapora göre. TVP'nin Cuma günkü raporuna göre, "Bitcoin yerli şirketi" Bitcoin ağı ile başarısı karşılıklı olarak uyumlu olan ve BTC'nin "geleceğin küresel parasal varlığı" olduğu ilkesine dayanan bir firmadır. Bitcoin girişimlerine yapılan yatırımların mutlak sayısı 2023'te %12.5 düşerek 305 milyon dolara gerilerken, Bitcoin girişim anlaşmalarının sayısı %69.2 arttı. Kripto sektörü için eşdeğer rakamlar sırasıyla %64.5 ve %35.3 idi. Girişim sermayesi anlaşmaları hala Bitcoin anlaşmalarını yaklaşık 20:1 oranında geride bırakıyor, ancak geçen yıl ikincisinin artışı önemliydi. Geçen yılın büyük yatırımcıları arasında General Catalyst, Y Combinator ve uzun süreli Bitcoin boğası Tim Draper tarafından yönetilen erken aşama VC firması Draper Associates bulunuyordu. Bitcoin üzerinde geliştirici aktivitesinin canlanmasıyla fonlamanın artışı birleşti. Bu, Bitcoin ağı üzerinde keşfedilen yeni teknolojik yetenekler tarafından tetiklendi. Bunlar arasında NFT protokolü Ordinals, Bitcoin hesaplama paradigması BitVM ve Bitcoin üzerinde verimli tokenlerin çıkarılmasına izin verecek olan yaklaşmakta olan "Runes" protokolü bulunmaktadır. "Anecdotally, kariyerim boyunca hiç bu kadar çok bitcoin startup'ı görmedim," dedi CoinMetrics'in kurucu ortağı Nic Carter Cuma günü. "Şu anki hız, daha önce hiç olmadığı kadar büyük."
--
Kripto para piyasası son iki günde büyük bir düzeltme yaşadı. Toplam piyasa değeri bir noktada 400 milyar dolar üzerinde düştü. Bitcoin'in bir sonraki yarılanması, gelecekteki fiyat artışları için bir katalizör olarak görülen bir olay, hemen köşede olduğu için, bu düzeltmenin blok üretiminin bir kez daha %50 azaltılmasından önce son büyük düzeltme olup olmadığı sorusu ortaya çıkıyor. Hafta sonu boyunca bildirildiği gibi, Bitcoin'in fiyatı önce 71.000 dolardan 65.000 dolara düştü, ardından bir sonraki düşüş onu birkaç haftalık düşük olan 61.000 dolara kadar düşürdü. İlk düşüş, son ABD Federal Rezerv açıklamalarına bağlandı, ikincisi ise Orta Doğu'daki artan gerilim ve özellikle İran'ın İsrail'e karşı misilleme ile ilgiliydi. Tarih, BTC'nin fiyatının önceki yarılanmalardan önce de düzeltildiğini gösteriyor ve bazı analistler bunu "normal" olarak nitelendiriyor. Ancak bu sefer daha büyük bir düşüşe dönüşebilir. Bu, BTC'nin iki ulus arasındaki artan jeopolitik gerilim karşısında ilk tepkisi değil. Kripto para birimi, neredeyse tüm kayıpları "birkaç gün içinde" geri kazandı. Bu önemli düzeltme, bazı akıllı yatırımcıların BTC yığınlarını güçlendirmelerine olanak sağladı. Lookonchain verileri, balinaların özellikle aktif olduğunu gösteriyor, biri neredeyse 40 milyon dolar değerinde BTC çekti. Belki de yaklaşan yarılanma öncesinde yükleniyorlar. Bir varlığın üretim hızı düştüğünde, talebi aynı kalır veya artarsa fiyatı artmalıdır. Belki de bu, Bitcoin'in her bir önceki yarılanmadan sonra kuzeye doğru ilerlemesinin ve topluluğun gelecek boğa koşularını beklemesinin nedenidir. Çoğu tahmin, BTC'nin bir sonraki yıl içinde 150.000 ile 200.000 dolar arasında bir yere çıkacağını görüyor. Ancak, tarihin gelecekteki fiyat performanslarının bir göstergesi olmadığını bilmeliyiz. Kesin olarak bildiğimiz şey, Bitcoin'in yarılanmasından sadece beş gün önce 10.000 dolar düştüğüdür - görülmesi gereken şey, bunun bir 'dip al' fırsatı mı yoksa daha büyük bir geri çekilmenin başlangıcı mı olduğudur.
--
12 Nisan'da Coinbase, davasında ara temyiz başvurusunda bulunmak için mahkemeden izin isteyen bir dilekçe sundu. 📝 Ana soru, bir "yatırım sözleşmesi"nin sözleşmesel bir şey gerektirip gerektirmediği idi. Coinbase buna inanırken, SEC aksi görüşte. Coinbase'in baş hukuk müşaviri Paul Grewal, SEC'in şirkete ve diğer kripto firmalarına yönelik eylemlerinin "Kongre tarafından verilen yasal yetkinin çok ötesine geçtiğini" ve "ABD dijital varlık yenilikleri üzerinde haksız bir bulut bıraktığını" söyledi. ⚖️ SEC, Coinbase'in kripto varlık ticareti sağlamasının kayıtlı olmayan bir menkul kıymetler borsası ve broker-dealer olarak faaliyet gösterdiğini iddia ederek Haziran 2023'te Coinbase'e dava açtı. Coinbase, sorunlu dijital varlık işlemlerinin, SEC'nin ihraççılar tarafından herhangi bir satış sonrası yükümlülük veya sözleşme taahhüdünü iddia etmediği için Howey testi kapsamında "yatırım sözleşmelerini" içermediğini iddia ederek iddiaları reddetti. Şimdi Coinbase, satış sonrası yükümlülükleri olmayan dijital varlık işlemlerinin "yatırım sözleşmeleri" olarak kabul edilip edilemeyeceğini ve böylece SEC düzenlemesine tabi olup olmayacağını sorgulayarak temyize başvuruyor. Grewal, "SEC'in kendisinin aynı argümanları yaptığını" ve Coinbase'in bu düşüncede yalnız olmadığını ekledi. Nisan ayında mahkeme, Coinbase lehine kısmi bir zaferle karar verdi ve borsadaki kripto varlık ikincil satışlarının Menkul Kıymetler Borsası Yasası'nı ihlal etmediğini onayladı. SEC'nin kripto para birimlerine yönelik savaşı, düzenleyicinin 10 Nisan'da merkeziyetsiz borsa Uniswap'a karşı hukuki işlem yapma niyetini bildirmesiyle azalmadı. Mart ayında, SEC, Ethereum Vakfını, ETH'nin bir güvenlik olup olmadığını belirlemek için bir soruşturma kapsamında bir tebligatla hedef aldı. SEC başkanı Gary Gensler'e göre, Ethereum'un proof-of-stake konsensüsüne geçişi, onu bir "yatırım sözleşmesi" olarak yargı yetkisi altına alabilir. Ancak, sorgulandığında henüz bir yolu onaylamadı.
--
Cumartesi gecesi Bitcoin fiyatı, İran ve İsrail arasındaki artan gerilimin etkisiyle 5 bin dolar daha düşerek çok haftalık düşük seviye olan 61.000 dolara geriledi. 📉 Alternatif kripto paralar daha da sert darbe aldı ve çift haneli fiyat düşüşleri yaşandı. ABD merkez bankasını temsil eden üst düzey yetkililerin, Fed'in faiz oranlarını düşürmeye başlama planı olmadığını belirttiği konuşmaların ardından, Bitcoin'in fiyatı birkaç dakika içinde 5-6 bin dolar düştü ve 65.000 dolara geriledi. Cumartesi sabahı Bitcoin, bir miktar toparlandı ve 67.000 doların biraz üzerine çıktı. Ancak, ardından İran ve İsrail arasındaki hızla tırmanan gerilim geldi ve kripto paranın fiyatı tekrar düştü. Bu sefer, varlık, 700 milyon doların üzerinde likidasyon bırakarak çok haftalık düşük seviye olan 61.000 doların biraz üzerine düştü. Şu anda 64.000 doların üzerinde seyrediyor, ancak riskler devam ediyor. Piyasa değeri, Cuma gününden bu yana yaklaşık 130 milyar dolar düştü ve 1.270 trilyon dolara geriledi. Ancak, aynı süre zarfında altcoinler üzerindeki hakimiyeti yaklaşık %2 arttı. 📊 BTC güneye doğru sert bir şekilde gittiğinde genellikle çoğu altcoin de düşer. Aslında, son 48 saat içinde daha da düştüler. Toplam kripto piyasa değeri, Cuma sabahı neredeyse 2.8 trilyon dolardan dün akşam yaklaşık 2.330 trilyon dolara düştü. O zamandan beri yaklaşık 100 milyar dolar toparlandı, ancak hala günlük bazda %5 düşüşte.
--

Latest News

View More

Trending Articles

View More
Sitemap
Cookie Preferences
Platform T&Cs