Binance Square
LIVE
LIVE
İbrahim COŞAR (BİTCOŞAR)
--23.1k views
14 Kasım Salı (Bugünün Önemli Gelişmeleri) • ABD Yıllık Enflasyon Oranı (TÜFE) saat 16.30'da açıklanacak. (Yüzde 3,3 gelmesi bekleniyor, önceki 3,7'ydi.) • Toplam arzın %2,23'üne tekabül eden 5,5 milyon dolar değerinde Biconomy (BICO) kilidi açılacak. ***  👉 Size fayda sağlayacak içerikleri ve son dakika gelişmeleri kaçırmamak için bizi takip edin. #İbrahimCOŞAR  #FatihCOŞAR #KriptocuTrader #BİTCOŞAR

14 Kasım Salı (Bugünün Önemli Gelişmeleri)

• ABD Yıllık Enflasyon Oranı (TÜFE) saat 16.30'da açıklanacak. (Yüzde 3,3 gelmesi bekleniyor, önceki 3,7'ydi.)

• Toplam arzın %2,23'üne tekabül eden 5,5 milyon dolar değerinde Biconomy (BICO) kilidi açılacak.

*** 

👉 Size fayda sağlayacak içerikleri ve son dakika gelişmeleri kaçırmamak için bizi takip edin.

#İbrahimCOŞAR  #FatihCOŞAR #KriptocuTrader #BİTCOŞAR

Αποποίηση ευθυνών: Περιλαμβάνει γνώμες τρίτων. Δεν είναι οικονομική συμβουλή. Δείτε τους Όρους και προϋποθέσεις.
0
Απαντήσεις 1
Σχετικός δημιουργός

Ανακαλύψτε περισσότερα από τον Δημιουργό

SON DAKİKA: Kripto Paralar Tehlikede! Trust Wallet, iMessage'deki Kritik Güvenlik Açığına Karşı Uyarıyor! Kripto para cüzdanı Trust Wallet, iPhone kullanıcılarını Apple'ın mesajlaşma uygulaması iMessage'deki yüksek riskli bir güvenlik açığı konusunda uyardı. Şirket, "güvenilir kaynaklardan" edindiği bilgiye göre hackerların bu açığı kullanarak iPhone'lara sıfır gün saldırısı gerçekleştirebileceğini duyurdu. Bu, açığın henüz Apple tarafından düzeltilmediği ve cihazların ilk günden beri risk altında olduğu anlamına geliyor. Trust Wallet, Apple soruna bir çözüm bulana kadar iMessage'ı tamamen devre dışı bırakmayı tavsiye ediyor. Şu ana kadar Apple bu iddiaları ne doğruladı ne de yalanladı. Trust Wallet Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kendilerinin önceliği olan kullanıcı güvenliğini sağlamak için iMessage'ın kapatılmasını önerdi. Açıklamada, güvenlik güncellemesi gelene kadar iMessage'ın devre dışı bırakılması ve #SAFU (Secure All Funds - Tüm Fonları Güvenceye Alın) etiketine atıfta bulunuldu. Ayarlar -> Mesajlar'a gidin -> iMessage'ı kapatın. Bu, Apple ile ilgili bu ay içindeki ilk kripto para uyarısı değil. Daha önce Bitcoin cüzdanı UniSat da, iOS uygulama mağazasında sahte bir depolama çözümü konusunda kullanıcılarını bilgilendirmişti. Geçen ay ise kripto para toplumu, Apple'ın M1, M2 ve M3 işlemci yongalarındaki bir CPU önbellek hatası nedeniyle kötü niyetli kişilerin kriptografik anahtarları çalmasına izin veren bir güvenlik açığıyla karşı karşıya kalmıştı. Apple sorunun farkında olduğunu duyurdu ancak henüz bir güvenlik güncellemesi hakkında bir bilgi paylaşmadı. Bazı güvenlik uzmanları ise önlem olarak, önemli miktarda kripto paraya sahip kullanıcıların varlıklarını iOS cihazlarından farklı bir yere taşımalarını tavsiye ediyor.
--
Bugün liq olan ve kaldıraçlı işlem yapan arkadaşlara bir tüyo vereyeyim. Eğer liq olabileceğinizi düşündüğünüz bir pozisyonunuz varsa yani artık döndüremeyeceğiniz bir pozisyon varsa bunu liq seviyesine yakın bekletin ve liq olmadan kapatın. Yani liq olmayın, liq olduğunuzda yüksek fonlama ücreti ödersiniz. Liq olmadan kapatırsanız o para cebinizde kalır. Gerçekten küçümsenmeyecek paralar bazen %40 bile oluyor. Bu likidasyon hesaplamaları çok karışık ve düşündüğünüz gibi değil, aşağıdaki örnek ile daha iyi anlayacaksınız. Örnek: 1000$ ile 20 kaldıraç long işlem açtınız. BTC %3 artarsa %60 kâr yapmış olursunuz. Fakat %3 düşerse %60 zararda olmuyorsunuz hatta sistem direk bu %60'da sizi hemen liq ediyor. Halbuki mantıken etmemesi lazım %100'e kadar beklemesi lazım ama beklemiyor. Bu sebeple siz %60 zarardayken likidasyona yakın yerde işlemi kapatırsanız eğer 1000$ tamamı yerine sadece 600$'ı gider ve 400$ cebinizde kalır. Sistem bu 400$'a sigorta cart curt fonlama başlığı altında paramıza çöküyor. Bunlar anlaşılsın diye basit örnek verdim oranlar değişebilir. Bazen bu %20 olur bazen %30 dediğim gibi likidasyon hesaplamasının formülleri çok karışık. Bu yüzden likidasyon hesaplaması long tarafında olduğu gibi değil, birçok arkadaş liq olduğunda bunu hala long ile orantılı zannediyor. Likidasyon hesaplaması çok karışık. Baktınız liq olacaksınız liq olmadan pozisyonu siz kapatın paranızın azımsanmayacak kısmı cebinizde kalsın aksi takdirde paranızın %40'lık bir bölümü cebinizde kalması gerekirken paranıza çökerler. Umarım bu tüyo açıklayıcı ve anlaşılır olmuştur.
--
Χάρτης τοποθεσίας
Cookie Preferences
Όροι και Προϋπ. της πλατφόρμας