Koupit kryptoměnu
Trhy
Obchodování
Futures
Earn
Více
Cancel

3 tipy od týmu zákaznické podpory společnosti Binance, jak ochránit svůj bitcoin a další kryptoměnová aktiva

2021-03-04

Ve společnosti Binance je spokojenost uživatelů naší hlavní prioritou. Vše, co děláme, děláme kvůli poskytování kvalitních služeb a pozitivní zkušenosti uživatelů. Náš tým zákaznické podpory nese na svých bedrech důležitou odpovědnost, protože se snaží mezi našimi uživateli zlepšovat všeobecné povědomí o zabezpečení a prosazovat bezpečnostní opatření na ochranu aktiv. 

V současné době se společnost Binance prostřednictvím nepřetržité živé zákaznické podpory stará o víc než 15 milionů uživatelů ze 180 zemí a regionů. Členové našeho týmu mluví osmi světovými jazyky a pocházejí z různých profesionálních a kulturních prostředí. 

Všechny členy podpory školíme interně, aby měli bezprostřední zkušenost se všemi produkty a službami společnosti Binance a udržovali úzkou komunikaci s dalšími našimi týmy. Pravidelně sdílí vaši zpětnou vazbu s týmy pro řízení produktů a rizik v Binance, abychom mohli dynamicky reagovat na požadavky a neustále zlepšovat vaši uživatelskou zkušenost. Bez vaší zpětné vazby a otevřené komunikace bychom dnes nebyli tam, kde jsme. 

Prevence je lepší než léčba

Naši uživatelé se dostávají do široké škály situací, se kterými jim naše oddělení zákaznické podpory pomáhá. Některé případy vyřeší jednoduché pokyny, ale jiné případy se mohou týkat phishingových útoků, potenciální ztráty finančních prostředků nebo krádeže identity. U těchto závažnějších případů je nejdůležitější vědět, jak se chránit a jak těmto útokům předcházet.

Stejné principy soukromí, odporu vůči cenzuře a decentralizace, které se vám na kryptoměnách líbí, jsou atraktivní i pro subjekty s nekalými úmysly. U kryptoměn je také snazší udělat drahou chybu, když je omylem odešlete na špatnou adresu. 

Zde je pár nejčastějších případů řešených zákaznickou podporou, kterým se můžete dostatečnou informovaností a povědomím vyhnout, jakož i návrhy našeho týmu, jak chránit lépe sebe i svá aktiva.

1. Zneužití identity

V tomto typu útoku se útočník obvykle vydává za profesionálního obchodníka, agenta zákaznické podpory nebo kryptoměnového influencera s úmyslem získat vaše přihlašovací a osobní údaje, aby vám mohl ukrást finanční prostředky. Své kryptoměny byste nikdy neměli odesílat na neověřené adresy. 

Upozornění: Agent zákaznické podpory Binance po vás nikdy nebude požadovat přihlašovací údaje ani finanční prostředky. Udržujte své osobní informace v tajnosti, dávejte si pozor na nezabezpečené odkazy a nesdílejte své přihlašovací údaje s žádnou třetí stranou, obchodní službou ani obchodníkem. 

2. Nezabezpečené API rozhraní

Pokud jste obchodník, asi víte, co je to rozhraní API. Application programming interface (API) je kód, který umožňuje dvěma aplikacím sdílet informace, a společnost Binance nabízí celou řadu těchto zabezpečených API rozhraní. Rozhraní API od třetích stran ale mohou obsahovat viry nebo bezpečnostní díry, kvůli kterým můžete přijít o finanční prostředky nebo celý účet. Služba třetí strany může neúmyslně prozradit informace o vašem účtu nebo váš klíč API, čímž hackerovi umožní prostřednictvím reverzní transakce nelegálně převést vaše finanční prostředky.

Upozornění: Nepoužívejte rozhraní API ani zásuvné moduly (pluginy) od neznámých zdrojů nebo neověřených třetích stran. Používejte pouze taková API rozhraní, která mají zabezpečené připojení a pochází z ověřeného a důvěryhodného zdroje. 

3. Problémy při provádění vkladů

Všichni známe tu nervozitu při transakcích s kryptoměnami. Mezi nejčastější problémy při provádění vkladů patří:

  • Nesprávné kryptoměnové adresy – například odeslání BTC na ETH adresu

  • Vklady nepodporovaných nebo vyřazených kryptoměn

  • Zmatení mezi dvěma kryptoměnami se stejným názvem

  • Nesprávné nebo zapomenuté poznámky či štítky při vkladech certifikovaných tokenů

  • Adresy vkladů falšované škodlivým softwarem

Abychom vám pomohli těmto problémům předcházet, máme pro vás funkce přidání na seznam povolených a přidání štítku, které vám umožňují vytvářet seznam důvěryhodných adres nebo dát název jednotlivým adresám.

Upozornění: Vždy zkontrolujte, že kryptoměna, u které provádíte vklad, je podporovaná, a že používáte správný ticker. Před provedením transakce adresu vkladu vždy dvakrát zkontrolujte a zapněte si seznam povolených adres, štítkování a dvoufázové ověření pro výběry. 

Mějte zabezpečení pod kontrolou

Díky našim nejvyšším bezpečnostním standardům a specializovaným týmům, které pracují nepřetržitě, můžeme uživatele chránit před širokou škálou útoků. Tým zákaznické podpory společnosti Binancevám s kterýmkoliv z těchto případů pohotově pomůže. V mnoha případech vám společnost Binance může pomoci předejít určitým ztrátám nebo je dokonce vykompenzovat. Nejslabším článkem v zabezpečení je ale pořád sám uživatel, a proto by uživatelé měli činit co nejvíce preventivních opatření.

Abyste minimalizovali riziko a zlepšili své zabezpečení, doporučujeme vám se neustále vzdělávat o dalších bezpečnostních opatřeních, která můžete učinit. Nejlepší čas začít byl už včera a druhý nejlepší čas je právě teď. Ochraňte své kryptoměny tím, že si přečtete jednoduchých kroků, jak zabezpečit svůj účet Binance nebo 5 bezpečnostních tipů od profesionálů (v Aj).

Binance bude chránit vaše finanční prostředky i nadále. 

Ověřte si pomocí Ověření Binance autentičnost e-mailů, domén nebo kontaktů používaných společností Binance.

Dávejte si pozor na podvodné chování a včas kontaktujte zákaznickou podporu Binance prostřednictvím oficiálních kanálů, kdykoli máte nějaký dotaz nebo obavu. Jsme tu od toho, abychom vám pomohli.